Kas ma blogin maksumaksja raha eest või?

Lugesin just Kristi postitust, kus ta räägib, kuidas ta ei ole viimasel ajal tahtnud blogida, sest on endale seadnud nii kõrged ootused, et analüüsib asju üleliia ja lõpuks jätab alustamata, sest tunneb, et tema kirjutatu ei oleks piisavalt huvitav, kaasahaarav ja ta ei taha kirjutada lihtsalt oma elust postitusi stiilis ”käisin eile siin ja siis oli sõpradega piknik”, sest selle jaoks on Instagram.

Võib-olla ma kujutan seda ette, sest ma lihtsalt ise loen viimasel ajal vähem blogisid, aga mulle on jäänud mulje, et kirjutamissoolikad on vist üleüldiselt kõik koos kollektiivpuhkusele läinud?

Minu kirjutamissoolikas on vist lihtsalt kinni pitsunud. Ja ma tean väga hästi ka põhjust, täpsemini põhjuseid, miks.

Jättes kõrvale igasugused blogidraamad ja õõnestamised, siis suurimaks põhjuseks on mingisugune kummaline inimgrupp, kes kipuvad täiesti alusetult arvama, et neil on õigus dikteerida, millest ma oma blogis kirjutama peaksin, mida ma süüa tohin, kellele paroole peaksin jagama ja nii edasi ja nii edasi.

Näiteks, paar päeva tagasi küsiti mult parooli, et kinniseid postitusi lugeda, mille peale ma seletasin ilusasti ära, kuidas ma kunagi lahkelt parooli jagasin, kuid lõpuks oli asi nii, et neljale andsin, aga nelisada luges ning nüüd on kinnised postitused ainult mu headele sõpradele lugemiseks. Jah, ma ei tea, mis illusioonis ma järjekordselt elasin, arvates, et inimesed on nii toredad ja head, kui nad lubavad parooli mitte edasi jagada. Igal juhul, selle peale sain ma üsna pika ja üsna ärritunud loengu, et miks ma siis üldse blogi pean ja üleüldse ma olen üsna nõme ja talle mu blogi ei meeldigi.

Järgmised huvitavad tegelased on need, kes ilmuvad kuskilt välja ja kukuvad minuga kurjustama, et kas mul mitte kaalublogi ei pidanud olema ja miks ma siis pastadest pilte panen ja issand, appi, jumal küll, vau kui nõme üks selline kaalublogi ikka on. Nendest järgmised on need, kes reaalselt tulevadki õiendama, et miks mul ei ole retsepte kirjas, sest jällegi olen ma vist endale teadmata kuskil kuulutanud, et mul on retseptiblogi?

Mina näen asja nii, et nii see blogi kui ka Instagram on minu hobi. Mulle meeldib kirjutada, mulle meeldib süüa teha, mulle meeldib söögiideid jagada ja kui keegi on küsinud, siis olen ka lahkelt seletanud, kuidas midagi valmistasin. Igal juhul, mina ju ei lähe suvalise inimese kontole, kellele meeldib näiteks kududa ja ei kuku seal õiendama, et aga miks ta sinise asemel roosat värvi salli ei võiks kududa ja üleüldse, kus õpetus on? Ometigi on aga mõned inimesed, täiesti suvalised inimesed, veendunud, et kuna ma pean blogi, siis on mul nende ees justkui mingisugune kohustus.

Ja kuigi see ebameeldivate inimeste % on nii pisike, siis see inimloomus on ikka üks naljakas sell, sest kuigi ma niimoodi analüüsides saan aru, et ma ei peaks selliseid asju üldse hinge võtma, ega neile tähelepanu pööramagi, siis endale märkamatult lasen neil ikkagi kuhugi ajusoppi pugeda ja seal siis muudkui mu blogimistuju rikkuda..

9 thoughts on “Kas ma blogin maksumaksja raha eest või?”

  1. vaata asja sellest küljest, et varsti ei viitsi enam keegi tullagi vaatama, mis sul täna võileiva vahel on või miliseid makarone oled keetnud (ok, neid on ka aga mitte niipalju ma arvan) – siin käidi huvitavate postituste pärast.. kui ainult võiku retseptid on saadaval siis võib kasutada ka muid allikaid 😛
    “Follow PAKSUKESE BLOGI- Get every new post delivered to your inbox”- siin on nüüd väike vasturääkivus, a mida jälgida kui postitused on parooli all? 😀
    ühesõnaga edu! ehk kunagi tulen vaatan tagasi

        1. Mu Instagram on täitsa avalik, pole isegi vaja ju request’i saata, aga kui on nii suur soov suhelda, mida ma justkui varasematest kommentaaridest ka näen, siis äkki kirjutate info@paksuke.ee 🤷‍♀️ Jään oma uut kirjasõpra siis ootama..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *