Kui ei suuda pastata elada, aga tahaks nagu ikkagi tervislik olla

Kaalu osas on mu üheks sõjaplaani osaks idee, et ma ei lisa enam igale toidule kastmete näol juurde nii umbes tuhandet kilokalorit.

Näiteks pasta. Minu lemmikpasta sisaldas lisaks kõigele muule hunnikut sulatatud juustu, veel suuremat hunnikut riivitud juustu ja kohvi- või vahukoort. Kalorihulk? Meeletu! Ometigi olin täiesti veendunud, et olgu mis on, koorestest pastadest mina ei loobu!

Parim nali asja juures oli muidugi see, et tavalise pasta asemel kasutasin tihti täisterapastat ja pidasin end tänu sellele kohe palju tervislikumaks..

Hea nõu eest tuleb tänada vist minu tühja kõhtu ja laiskust, sest tänu neile olen õppinud, et kui parasjagu poodi ei viitsi minna, siis maitseainetega võib isegi papi söödavaks muuta.

Igal juhul, selline mu plaan ongi – kui tekib isu pasta järele, siis valmistan edaspidi ainult ”puhast” pastat, kus on kilokaloreid vähemalt 2 või tegelikult isegi 3-4 korda vähem kui minu klassikalistes pastades.

Täna valmis selle idee järgi midagi nii lihtsat, aga samas nii maitsvat. Vaja läks vaid pastat, kirsstomateid, sibulat, küüslauku, natukene juustu ja maitseaineid. Ja tervislikkuse mõttes ka ühte näljast kassi.

Spinatiga tagliatelledele lisas tomat mahlakust ning küüslauk ja sibul andsid mõnusa maitsenüanssi. Veidike sidrunipipart, soola, tšillit – ausalt, meeletult hea! Peale selle, aega võttis kogu lugu kõigest 10 minutit.

Juustuga oleksin muidugi hea meelega liialdanud, aga õnneks on mul kassid ja üks neist jõudis täpselt õigel ajal jaole. Nii tore, kui kassid kaalujälgimisele nii innukalt kaasa elavad ja aitavad!

13 thoughts on “Kui ei suuda pastata elada, aga tahaks nagu ikkagi tervislik olla”

    1. Kui ma õigesti mäletan, siis saja grammi kohta oli 365 kcal (sorry, ma ei viitsi praegu vaatama minna) + siis tomatid ja natukene juustu. Arvan, et minu portsus oli veidike üle 100 grammi pastat, seega kuskil 400 ringis ehk midagi?

  1. Su instapostituse peale jooksis üks Tartu paksuke (hehe, tegelt ikka endine paksuke, võtsin ka end mingi aeg kätte) saba seljas poodi ja õhtul nautisin seda arrabiataga spagette törtsu viinaga. Suu õhkas tšillist aga nii nii hea!

    Sinult sain aga kunagi innustust marineeritud munadeks. Praegugi karbike aasia stiilis munadega külmikus. Mmmmm aitäh!

  2. Oh koorene pasta… ma sööks lusikaga lihtsalt seda kastet…
    Aga Jamie Oliveri kreveti ja valge veini pasta on ka jumalik!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *