Kuidas mõttetult panga peale pahaseks saada

EE_Deebetkaart_Pluss

Asi sai alguse sellest, et tegin enda telefonile eile tehaseseadete lähtestamise. Täna oli vaja teha üks kiire ülekanne, kuid ID kaart oli teise jope taskusse ununenud, koodikaardi olin ma ammu ära kaotanud ja üllatuseks selgus, et Smart-ID nõuab uut telefoni paaritamist ID-kaardiga.

Läksin siis lõunapausil panka. Ma isegi ei tea miks, ilmselt väsimusest ja suurest ahastusest, et keegi mu blogi kustutas, tundus esimene loogiline samm olevat pangaautomaadis kontojäägi kontrollimine. Olin ju ikkagi mõned tunnid teadmatuses elanud ning ei teadnud, kas mu pangakonto on võib-olla blogile sarnaselt vahepeal tühjaks tehtud.

Pangakaart näpus läksin panka, istusin arvuti taha maha ja kae imet! Pirtsakale arvutile ei sobi mu kaart. Okei, läksin siis teise arvuti taha ja kae jälle imet! Sama jama!

Läksin siis administraatorit passima. Passima, sest teda ei olnud tema tööpostil. Kondas kuskil ringi. Ootasin ja ootasin. Ise kirusin mõtetes, et kuradi Swedbank, alati jama. Oota ja raiska aega ka veel.

Lõpuks sain administraatoriga jutule. Seletasin siis mure ära, et mis jama see jälle on. Proovi ja proovi, aga no ei loe ID-kaarti. Läksime koos arvutiga arveid klaarima.

Sätin siis uhkelt uuesti enda kaardi lugejasse ja kurjustan, et no näete? Ei loe!

Teenindaja kihistas salaja pihku ja ütles, et võiksin pangakaardi asemel ikka ID-kaardiga kõigepealt proovida. No jah, tore. Kuidas pisike tõsiasi, et mu ID-kaart oli koju ununenud, küll niimoodi vahepeal peast pühiti? Kes see pahatahtlik selle taga on jälle?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *