Natukene kaheperselistest inimestest

Umbes selline nägi omal ajal välja Janus. Vana-Rooma üks jumalatest. Kahe näoga Januse üks nägu vaatas minevikku, teine tulevikku.

Janusel vedas, sest tal polnud kukalt, mida igasuguste kummaliste asjade peale hämmeldusest kratsida. Tänases internetimaailmas oleks ta elu olnud selle pärast üpris keeruline, sest kratsimisväärsetest asjadest siin eelmainitud maailmas puudust ei tule. Nii kinnitas tänanegi päev.

Ausõna, ega sellise käitumise peale ei oskagi muud teha, kui hämmeldusest kukalt kratsida.

Lugu üks – inimene kirjutab mulle postkasti pika jutu, kuidas ta on minu postitusega nõus, milline nõme käitumine teise inimese poolt, kas ma seda lugu olen kuulnud bla bla bla. Kümme minutit hiljem näen vastupidist juttu selle isiku kommentaarides, kelle pihta just natukene aega tagasi mulle korraliku klatšipäeviku ümber jutustas.

Lugu kaks – täpselt sama. Kõigest paar minutit suurema ajavahega.

Ühesõnaga kahenäoliseid leidub tänapäevalgi. Kahju vaid, et tegemist on Januse asemel kõigest lihtlabaste kahepalgeliste inimestega.

Muide, minu näited ei ole mingisugused üksikud näited, vaid neid näeb igapäevaselt palju avalikumaltki. Aga, mis ma siin ikka seletan, peaasi, et iga inimene enda käitumisega ise rahul on.

10 thoughts on “Natukene kaheperselistest inimestest”

  1. Nägin ühte, kes õhtul kommenteeris Sinu poolt, aga hommikul oli kirjutanud peale ühte teatud isikut hoopis teise kommentaari.

  2. Näen pidevalt selliseid, kes igasuguste draamade keskel ei suuda vettpidavalt poolt leida. Targem oleks jätta kommenteerimata või laikimata sellisel juhul, aga mis sa teed, kõik vajavad tähelepanu.

  3. Pole kyll eriline kommenteerija. Aga antud teemal on kyll seda “aratundmis roomu.” Nimelt vaatan, et yks teatud blogija on selline, kas ka sina teda silmaspead, pole kindel. Aga kaitumine on vaga sarnane. Jatab tapselt sellise mulje, et tahab kangesti koigile meeldida, aga ise raiub taiega vastu, et ei taha kellelefi meeldida, ega ei kopeeri kedagi. Naljakas.

    1. Mis mõttes? Ma räägin nendest, kes on mulle reaalselt Facebookis kirjutanud ja paar aega hiljem kommenteerivad juba teise inimese postituse all vastupidise jutuga.

      1. Kui Sa küsid, et kas on võimalik kommenteerida võõra nimega, võõra meiliaadressiga, fake kontoga, võõra avatariga, võõra IP- g, siis vastus kõigile on jah, väga lihtsalt. Arvamine ja teadmine on erinevad asjad.

  4. Kuule “Paksuke”, sa oled ju ise samasugune silmakirjalik kameeleon. Räägid siin kõigile, kui paks sa oled, aga ise ostad S suuruses riideid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *