Njomm, njommm ehk kuidas maitsemeele järgi vanust mõõta

Lugesin eile, et njomm-njomm on üks ütlemata nõme väljend, aga mis siis, sest mulle sõna njomm jällegi meeldib. Vähemalt kirjapildis, sest tõsi ta on, ma ei kujutaks end ette rääkimas, kui njomm-njomm miski on, ainult kirjutamas.

Igal juhul, kui ma täna järjekordselt oliive nosisin, siis jäin mõtlema, kui väga ma neid alles umbes aasta tagasi jälestasin. Ütleme nii, et mulle ei tundunud, et maailmas võiks üldse mõnda rõvedamat asja, kui oliivid, olemas ollagi..

Ja siin ma nüüd olen, täna hommikul ostetud purk mõne õnnetu oliiviga, kes kõhtu ei mahtunud, külmkapis ja uus purk juba mõtetes poenimekirja lisatud.

Sama lugu on sinihallitusjuustuga. Siin ei ole tõesti hetkel muud öelda, kui lihtsalt njommmmmmmmmmmmmm. Tõsiselt. Ja siinkohal ma olen tõesti kurb, et kõik need aastad, mil ma seda vaid üheks mõttetuks ja rõvedalt haisvaks hallitusehunnikuks pidasin, on raisku läinud. Ma oleks kõik need aastad võinud kulutada erinevate sinihallitusjuustude degusteerimisele, aga ei, oli vaja viriseda ja nina krimpsutada.

Kõige kahetsusväärsem lugu on muidugi veiniga. Oi, kuidas ma esimest korda veini maitstes lausa vandusin, et mina seda jõledust küll kunagi jooma ei hakka. Küll ma ikka olen selle koha pealt pikka aega loll olnud, ei miskit muud.

Või hoopis vanaks jäänud? Keegi kuskil ütles, et armastus oliivide vastu tekib vanusega.. ja natukene tundub, et sinihallitusjuustu ja veiniga on sama jama, ei?

One thought on “Njomm, njommm ehk kuidas maitsemeele järgi vanust mõõta”

  1. Sinihallitusjuustu söön aga isuga vaid üht konkreetset sorti. Oliive maitsen regulaarselt nii korra aastas aga söödavaks pole need veel muutunud. Veiniusku veel pole pöördunud aga kunagi nooruses sai siidrina joodud Fizze ja muud taolist kraami, kuivad/poolkuivad siidrid tundusid hapud ja rõvedad. Nüüd, nii 10 aastat hiljem, on mul mitu lemmikut pookuiva siidrit ja need varasemad lemmikud tunduvad ikka ülirõvedad. Eks inimene ikka areneb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *