Sai on saatanast ehk kuidas mu tee saiavihkajatega ristus

Postitasin sarnase hommikusöögi pildi ühte gruppi, kus inimesed üksteise järel selle peale minestama hakkasid. Sai on saatanast, kuidas ma küll enda arust tervislikult toitun kui saia söön, saiasöömisega alla ei võta, miks ma midagi nii ebatervislikku propageerin üldse jne.

Ma ei tea, mulle maitseb sai ja ma ei saa sinna midagi parata. Muidugi oleks lihtsam ilma saiata kaalu langetada, aga kokkuvõttes võin siis jälle teistpidi ebatervislik olla, kui jätan kõik toidud välja ja näksin ainult kapsalehti.

Eks ma olen aegade jooksul igasuguseid ebatervislikke asju läbi teinud ja üritangi sel korral kaalu langetades siiski inimese moodi edasi elada. Ja selle elamise juurde kuulub vahel ka natukene saia. Kohutav, eks. Mõne inimese jaoks lausa kuritegu.

Kui ma selle käesoleva kaalulangetusega algust tegin, siis jäeti mulle üks asjalik kommentaar, mis seletas ilusasti lahti, et kui 7000 kcal endale sisse süüa, mida ära ei kuluta, siis oled jälle 1 kg võrra rikkam.

Sama on kaalulangetusega, et kui oled suutnud 7000 kcalit vähem süüa, siis oled jällegi vastupidi 1 kg võrra vaesem.

Näiteks selle kalkulaatori järgi on mu päevane energiavajadus 1510 kcal ehk kui ma nii palju söön, siis püsin elus. Tegelikult peaksin sööma kuskil 2080 kcal ja mu kaal säiliks. Langetamiseks soovitatakse seal mulle keskmiselt 1800 kcal päevas süüa. See teeb siis kuskil 280 kcal vähem kui võiks.

Enam-vähem sellest ma nüüd lähtungi. Söön päevas vähem kilokaloreid sisse. Ja kui mul on parasjagu isu rohkem süüa, siis ka liigun päeva jooksul rohkem, et need kilokalorid ikkagi enam-vähem tasa teha.

Jutu kokkuvõte on see, et kui ma need kilokalorid ära suudan kulutada, siis ju pole hullu midagi? Ärge vihake vaest saia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *