Vürtsikast toidust ja pisaratest

49326faeacb1867a68ca8cdbc4d12c63

Ma ei tahaks üldse niimoodi kirjutada, aga kurat küll, kust kohast saab Tallinnas vürtsikat toitu? Olen kõik potentsiaalsed kohad läbi maitsnud ja tundub, et mitte kuskilt!

Kujutage nüüd ette mu tänast pahameelt. Pahameelt, millel vähemalt seitse tärni.

Valisin välja supi, millel teravuseks kolm tulist tärni. Ekstra palusin, et tehku võimalikult vürtsikas. Teenindaja hoiatus, et võib liiga vürtsikas saada, oli vaid muusika minu kõrvadele. Lausa muusikal.

Koju sõites unistasin terve tee, kuidas ma mõnusalt vürtsikat suppi süües pisaraid valan ja õnnelik olen. Ootused olid hoiatusega kõrgeks aetud. Pisaraid sain kahjuks valada aga ainult selle pärast, et supp oli sama vürtsikas kui kõige tavalisem kapsasupp.

Ja nüüd kujutage ette mu pahameelt vähemalt kahekümne tärniga, sest ma ei suuda meenutada, kust mul ükskord õnnestus tellida toit, mis oma kurja käitumisega mulle kohe pisarad silma tõi. Isegi ei meenu, millise toiduga oli tegemist. Meenub vaid üks kohutav piin. Küllap ma olen mingisugune kergemat sorti masohhist, aga ma tõesti igatsen hetkel seda mõnusalt tulist piina.

Kui keegi mind aidata ei oska, siis tuleb kasutusele võtta plaan B. See on selline tore plaan, et mul ei jää üle muud, kui hakata kaasa vedama mingisugust vürtsiga potsikut. Hädaabiks või nii.

7 thoughts on “Vürtsikast toidust ja pisaratest”

  1. Tallinnas on üks Mehhiko-Texase restoran. Sealt saab tõesti pisaraid silma toovaid vürtsielamusi. Täidetud habanerod, ero tiivad ja chili jäätis!!

  2. Soovitan minna Pärnu mnt (Tallinn) Wingmani ja tellida suicide-nimelised kanatiivad. Ma ise teravat ei armasta, aga kõrvalt oli naljakas vaadata, kuidas abikaasa higistab ja pisarad voolavad 🙂

  3. Gotsu. Korea restoran, Pärnu mnt 62A. Võtsin sealt ükskord kimchi praetud riisiga. Palusin veel vähem vürtsikat varianti, polnud varem kimchit proovinud. Pärast ühte ampsu rändas koheselt prügikasti, kahjuks. See toit oli nii vürtsikas, et pisarad voolasid ja maitsemeel pani plagades ülejäänud päevaks kuskile ära. Ei ole sinna restorani oma nägu enam näidanud, kuigi maailmas reisides olen Korea toitu proovinud küll ja olen siiani elus koos oma taasleitud maitsemeelega.

    1. Olen nüüd siin vahepeal seda teed pidi läinud, et kui koju tellin, siis palun ekstra, et tehakse terav viie tärniga, sest see kindlustab selle, et heal juhul tehakse ehk 2-3 tärni ligi midagi. Vähemalt on midagi tunda, aga noh, pole ikka päris see, mida otsin. Parem muidugi ikka kui mitte midagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *