Vastused peaaegu kõikidele teie küsimustele

Jõulude tõttu jäi blogi andestamatult unarusse. Häbiväärne lugu, kas pole? Samal ajal kui mina jõuliselt hapukapsaste populatsiooni vähendasin, nukrutses teine siin üksinda.

Aga tere jälle ja alustame näiteks sellest, et vastan kõikidele küsimustele, millele ma ei tahtnud Instagramis lühivastuseid anda.

Küsimustele, kus ma elan ja kui vana ma olen, oleksin võinud muidugi lühidalt vastata, aga kuna neid küsiti nii umbes 78,7 korda, siis mõtlesin, et parem panen vastused siia kirja.

Järgmise aasta detsembrikuu alguses saan 30 ja elan Tallinnas.

Seoses eelmise teemaga tundsid paljud huvi, mida ema ise arvas? Kas mul tuli selle pärast mingisugune jama, et postituse privaatseks muutsin?   

Ma ei tea, mida ema ise arvas. Kuigi ema olevat ühele teisele blogijale kirjutanud, siis mulle ei kirjutanud ta mitte ühtegi sõna. Isa kirjutas, et võtaksin pildi maha või peame asja edasi juristidega ajama.

Ütlesin talle kohe, et ilmselgelt ma ei jäta seda fotot enda blogisse üles, sest laps ei ole kellegi teise mõtlematuses süüdi.

Natukese aja pärast aga kirjutas mulle juba veebikonstaabel, kes täitis enda kohust ja teavitas, et üks vanematest võib tunda enda solvatuna ning mind kohtusse kaevata. Lühike kokkuvõte oli muidugi see, et otseselt mitte miski mind seda postitust kustutama ei sunni, võib-olla lihtsalt toob kaasa pisikese peavalu seoses kohtus vaidlemisega.

Mõlemad vanemad liitusid ka blogispostituste grupiga Facebookis, kuid sõna ei võtnud selle teema all kumbki.

Postituse muutsin privaatseks alguses vaid selle pärast, et mul ei olnud aega sellega tegeleda. Tahtsin kõigepealt pildi maha võtta ning natukene enda arvamust täiendada, kuid kuna see jäi venima, siis nüüd on postitus ikkagi algsel kujul üleval. Ilma pildita muidugi, nagu lubatud.

Ja kui nüüd jõuda minu arvamuse juurde tagasi, siis mina oleksin küll ema asemel sõna võtnud. Seletanud, et vana pilt ja selline asi ei ole ühestki küljest õige, aga noh.. ega ma ei teagi, kas see pilt võeti maha või tehti lihtsalt privaatseks.

Miks ma enda nime alt ei blogi? Miks ma endast pilte ei lisa? Mis mu nimi on? Inimestel olevat sedasi ju kergem samastuda..

Ma ei mõista, mida peaks muutma, kas mu nimi on nüüd Tiina või hoopis Liina? Ma tahan kirjutada võimalikult selliste eelarvamusteta, mis tekivad näiteks mu juuksevärvi, ülikooli või selle põhjal, et mitu kassi mul on.

Mulle on jäänud vastupidi tunne, et inimestel on sedaviisi minuga palju lihtsam samastuda. Mulle kirjutatakse palju enda isiklikust elust, muredest ja rõõmudest, mida võib-olla nii mõnigi ei teeks, kui ta näeks pildilt, et tegemist on kellegi sellisega, kelle puhul tekib mingi alateadvuslik eelarvamus.

Kellena töötan? Ütleme nii, et kui rääkida ametinimetusest, siis ühest kui sellisest jääks vast väheks. Ühesõnaga, pean nagu Hunt Kriimsilm üheksat ametit, aga põhimõtteliselt neid kõiki ühel ja samal ametialal.

Miks ma blogima hakkasin? Kas mul on plaan blogiga teenima hakata?

Eesti on nii väike, et mingisugune oluline teenimine blogiga jääb siin küll kõigile unistuseks. Jah, on võimalik midagi teenida, aga võrreldes mõne suurema riigi summadega, on see siinne turg ikkagi naljanumber.

Blogis jooksevad reklaamid, sest lugejaid on omajagu ja miks mitte läbi selle head teha? Ka mõnedkümned või mõnedsajad on raha ning ma tean, et nii mõnelegi abivajajale oleks see abiks!

Miks ma blogima hakkasin? Algselt oli mul plaanis enda kaalulangust dokumenteerida, et mul oleks hiljem tagantjärgi hea vaadata, kuidas asi edenenud on. Endale üllatuseks leidsin aga kohe alguses nii palju mõttekaaslasi ka teistel teemadel ja kuidagi arenes blogist lõpuks välja hoopis midagi muud.

Mida ma arvan teistest blogijatest?

See on selline küsimus, mis vajab vist ühte täitsa omaette postitust, eks?

Aga, hea südametunnistus on pehme peapadi, mispärast ma pean nüüd ausalt üles tunnistama, et kõikidele küsimustele ma ikkagi vastata ei viitsinud. Andke mulle andeks! Ehk mõnel teisel korral?

5 thoughts on “Vastused peaaegu kõikidele teie küsimustele”

  1. tegelikult see, mida sina arvad teistest blogijatest, ei ole oluline… või üldse, mida sa arvad, sest sa oled anonüümne. Nagu Kägu, kel on iga asja kohta julge arvamus, kuid ainult seepärast, et sa ei pea enda sõnade eest vastutama, sest sind ei ole olemas.

    Selline anonüümsus on aktsepteeritav kaalublogi puhul, sest sa võid avalikkuse ees ilma näota oma asja ajada, kuid kui sa hakkad teiste päris inimeste teemadel sõna võtma, oled sa täpselt samal tasemel nagu perekooli käod ja delfi kommentaatorid. Ka nemad on teravad ja “ausad”, sest ka neile annab hoogu ning julgust interneti anonüümsuse müür. Eriti kui võetakse teravalt sõna nagu sina, kes nimetas ühte blogijat petiseks, riputas häbiposti ühe ema kasutades tema päris lapse alasti pilti, sodides küll kehaosi, kuid linkides päris alasti lapse pildile, ilgub kolmanda inimese kallal, et tema kohta ei tohi midagi öelda. Tee selle kriitikaga, mida soovid. Ei pea omaks võtma. Kuid kui sa jagad teiste suhtes ENDA mõtteid, peaksid sa tegema enda näoga.

    1. Ei saa päris hästi aru miks internetiajastul peaks ainult oma nime alt kirjutama, lisades igaks juhuks veel passikoopia ka? Kui tegu pole laussõimu või laimuga, siis anonüümsus on minu meelest täiesti tore asi! Julgen eeldada, et sinu nimi pole ka passis Staraf? Toon selle näite selle pärast, et tõid näitena Delfi kommentaariumi. Ainuke, millega nõustun on see, et seda lapse pilti ja linki ei oleks vast pidanud lisama aga saan aru et autor tahtis oma jutu mõttele ka pildimaterjali lisada. Muus väga ei nõustu, kriitika ja oma arvamus on midagi muud kui ilkumine ja kurikuulus “kadedus” ja “sapi pritsimine”. Aga see minu arvamus, tore internetis anonüümselt diskuteerida 😉

      1. Noh iga arvamus ei ole veel kriitika ja teie “oma” arvamus on enamasti vale arvamus ja ei koti tegelikult kedagi. Üldse on igasugu arvajaid tekkinud nagu seeni peale vihma. Tegelikult pole teil ju midagi uut öelda, nii et parem hoidke suu kinni, paistate targemad välja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *